Skip links

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri, evlerde, yurt odalarında, ofislerde ve küçük alanlardaki su ihtiyacını karşılayıp, suyu tamamen arıtmak için üretilmiş bir cihazdır. 

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri, damacana ve bidon sulara para vermek istemeyen ve masrafı önlemek isteyen kişiler için çok avantajlı bir cihazdır. 

Ev Tipi Su Arıtma Sistemi’nin temel amacı musluklardan akan kirli şebeke suyuna arıtma işlemi yaparak suyu, sağlıklı ve içilebilir hâle getirmektir. Büyük şehirlerde yaşayan ve suyun temiz olmasından şüphe duyan vatandaşlar bidon veya damacana su içmek istemiyor. Temiz, arıtılmış ve masrafsız su içmek isteyen kişiler su arıtma cihazı kullanarak bu isteklerini gerçekleştirebiliyor. Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri’nin yaklaşık kapasitesi 5 ila 80 Litre arasında değişmektedir. Bu kapasite evlerde, yurt odalarında, ofislerde ve küçük alanlardaki su ihtiyacını rahatlıkla giderebilmektedir. Kullanmış olduğunuz su arıtma cihazları’nın uzun ömürlü olabilmesi ve sürekli olarak su temizleme işlemine devam edebilmesi için düzenli olarak belli periyotlar halinde bakımlarının yapılması gerekmektedir. Su arıtma cihazı markalarında hangi markayı seçmiş olursanız olun tüm cihazlar için bakım yapılması gereklidir. Yapılan bakım cihazın ömrünü uzatır, kullanım kalitesini ve suyun daha sağlıklı olmasını sağlar. 

Ev Tipi Su Arıtma Sistemi’ni yapacağınız yemeklerde, sebze ve meyve yıkamalarında, içme suyu ihtiyacını gidermede ve temiz su ihtiyacınızın olduğu her alanda kullanabilirsiniz. Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri birçok konuda sizlerin sağlıklı ve temiz suya erişebilmenize imkan tanır. 

Kurulumu ve bakımı oldukça kolay olan Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri, zorluk gerektiren bir konu değildir. Kurulumu için bir yetkiliden, görevliden veya herhangi bir kişiden destek ve yardım almadan kolaylıkla kurulum yapıp, kullanabilirsiniz. Kurulum için yalnızca Su Arıtma Sistemi’nin içinden çıkan kullanım kılavuzunu okuyup, uygulamanız yeterli olacaktır. Kullanım kılavuzu son derece detaylı ve açıklayıcıdır. Cihazdan çıkan bu kılavuzu uygulayarak evlerde, yurt odalarında, ofislerde ve birçok küçük alanda cihazı kullanabilir, sağlıklı ve arıtılmış suya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Su Arıtma Cihazı musluklardan akan kirli şebeke suyuna arıtma işlemi yaparak, suyu sağlıklı ve içilebilir hâle getirmektir. Gününüzün her saatinde ihtiyacınızı gidermek için kullandığınız su arıtma cihazları son derece işlevsel ürünlerdir. Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri kendi alanında ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki, biraz daha kapsamlı olan tezgah altı su arıtma cihazlarıdır. 

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları, 5 farklı aşamadan oluşan bir cihaz olup, üzerine çeşitli filtre ilaveleri yapılarak mineralli su, bebek filtresi, oksijen filtresi ve Ph filtresi gibi özellikler eklenebilir. Bu sayede cihazı farklı fonksiyonlarda kullanabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz bu fonksiyonlarla birlikte cihazı yaklaşık 10 aşamaya kadar getirebilirsiniz. Ancak almış olduğunuz standart bir ev tipi su arıtma cihazında 5 aşama bulunmaktadır. 5 aşama üzerindeki cihazlarda farklı filtreler kullanıldığı ve kullanmış olduğunuz suya yapay mineraller verdiği için bütçeniz açısından 5 aşamalı olana göre biraz daha masraflı olabilir. 

İkinci sistem ise tezgahın üzerinde durmaya uygun, küçük ve kibar bir cihaz olan tezgah üstü su arıtma cihazlarıdır. 

Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazları

Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazları, 5 aşmadan oluşan ve genellikle musluğa bağlanıp kullanılan cihazlardır. Bu cihazı, Ev Tipi Su Arıtma Sistemi’nin tezgah altında durmasını istemeyen ve arıtılmış olan suyu cam haznede görmek isteyen vatandaşlar çokça tercih etmektedir. Bu cihazın Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları’ndan bir diğer farkı, suyun cihaz tankı içinde değil de cam haznede olmasıdır. Suyun cam haznede olması arıtılmış olan suyu rahatlıkla görmemizi sağladığından kullanıcılar tarafından beğenilen bir özelliktir. 

Leave a comment

WeCreativez WhatsApp Support
Sorularınıza yanıt vermek için buradayız.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?